Covidu navzdory

Od roku 2000, vždy 29. prosince, spoluorganizuji pro své přátele vycházku Moravským krasem. Vždy okolo sto až stopadesáti účastníků, vždy přibližně 15 km, vždy opékání lipoveckých klobás, vždy doplňující kulturní program, navíc tombola, domácí guláš atd. Letos v tomto počtu jít nemůžeme, a i kdyby se to změnilo, nebylo by to zodpovědné.

Takže Vycházka s klasickým programem bude asi zase až za rok. Co tedy s tímto rokem? Co s touto dvacátou první vycházkou? Mám pro Vás; pro tradiční účastníky, ale i pro kohokoliv dalšího a mimochodem velmi vítaného; tento návrh:

  1. 29. 12. 2020 podnikněte svoji vycházku.
  2. Zapište se; pod svým jménem, přezdívkou, nickem; na této internetové stránce www.e-vychazka.cz do formuláře a to konkrétně na odkazu „Zapsat vycházku“
  3. Zkuste jít se svými blízkými, prosím dodržujte bezpečnostní předpisy, tam, kde to máte rádi, a dodejte nám svoji vycházkou inspiraci pro naše budoucí výlety!
  4. Cíl své vycházky a plánované kilometry můžete do formuláře uvést i v předstihu, motivačně pro další, účast zvažující, zájemce.
  5. Pokud to půjde, posílejte ze svojí vycházky fotografie na společnou adresu e-vycházky. Mimochodem hranice Česka samozřejmě nejsou žádnou překážkou.
  6. Pokud Vás tato myšlenka zaujala, ale 29. 12. 2020 prostě nemůžete jít, tak máte náhradní termín mezi 20. 12. 2020 a 3. 1. 2021 (pozor, nově byl termín prodloužena až do konce ledna). Na začátku února bude vyhodnocení.
  7. Tato akce by měla mít trochu i sociálně lidský rozměr. Firma Dopravní stavby Brno proto vloží na účet akce 50 000 Kč, navíc za každý Vámi ujitý „osobokilometr“ vloží na stejný účet jednu korunu. Konečnou částku potom věnujeme na konkrétní pozitivní záměr – jednu třetinu částky blanenskému Domovu Olga (jedná se o Domov pro naše dospělé, mentálně postižené spoluobčany), druhou pak pro odborný léčebný ústav Albertinum v Žamberku (zaměřuje se na onemocnění dýchacích cest i duševní onemocnění a zajišťuje následnou a dlouhodobou lůžkovou péči) a konečně třetí třetinu pro Nadační fond Vrba (jež poskytuje v rámci sbírky Koruna pro Vrbu praktickou pomoc a podporu ovdovělým rodinám s dětmi). Pokud bude pro každou organizaci již vybráno 20 000 Kč, tedy v případě celkové částky vyšší než 60 000 Kč, pak poskytnou DS Brno finanční dar další charitativní organizaci a tu můžeme vybrat i společně (děkujeme za Vaše doporučení a návrhy).

Vy tedy vlastně nemusíte vůbec nic, jen ujít ty kilometry. O peníze už se postaráme my.

A co z výše uvedeného vyplývá?

Uskuteční se 21. vycházka!

Budeme spolu, spolu na čerstvém vzduchu, a navíc velmi aktivně!

Získáme inspiraci na naše nové toulky krajinou. (ze zajímavých, kreativních a inspirativních fotografií vytvoříme fotoknihu).

A navíc – pomůžeme lidem, kterým v některých ohledech, Slunce nesvítí tak jako nám.

Pokud se vám tento záměr líbí, zkuste ho prosím pomoci rozšířit dál. Pojďme do toho – COVIDU NAVZODRY!

Těším se na Vás, Vlastík Chládek.